SPOTKANIE Z GAUDIM

dnia

Antoni Gaudí był znanym oraz cenionym architektem i inżynierem na całym świecie. Miastem, które najczęściej przychodzi nam na myśl w związku z tym nazwiskiem, jest Barcelona – to właśnie tam znajdują się ikony architektury, które wyszły spod ręki Gaudiego.

Styl architekta był bardzo rzeźbiarski oraz secesyjny. Główną inspirację stanowiła dla niego przyroda oraz występujące w niej naturalne formy. Stąd u Gaudiego łuki paraboliczne, fantastyczne formy oraz organiczne kształty, które stanowiły podstawę do pracy na naszych zajęciach!

Naszą pracę zaczęliśmy od prezentacji i rozmów na temat twórczości Gaudiego – zapoznaliśmy między innymi takimi obiektami jak : Casa Milà, Casa Batlló, Park Güell czy Sagrada Família, które zainspirowały nas do stworzenia lampionów w kształcie kamienic w stylu Gaudiego!

Narzędziem, którym się posłużyliśmy była glina – pozwala ona uzyskać w prosty sposób miękkie i organiczne formy. Przy pracy przyglądaliśmy się różnym detalom ze znanych secesyjnych budynków i staraliśmy się je uwzględniać w naszych projektach.

Po pierwszym etapie naszych prac kamieniczki z gliny zostały wypalone w piecu i mogliśmy przystąpić do ich ozdabiania tj. szkliwienia !

Staraliśmy się odtworzyć dekoracje elewacji z kamienic, które wykonane były często z kolorowych glazurowych płytek. Szkliwienie okazało się być niezwykle przyjemnym i relaksującym zajęciem przy wspólnych rozmowach.

Tak prezentują się końcowe efekty!

Jeszcze lepiej kamieniczki z gliny wyglądają wieczorami w domach, przykrywając ulubione świeczki!

A na koniec KOLAŻ w stylu GAUDIEGO 😉