MOBILNE SCHRONIENIA DLA OSÓB BEZDOMNYCH

dnia

Z grupą zaawansowaną zakończyliśmy prace nad interesującym zadaniem, jakim było zaprojektowanie mobilnego domu dla osoby bezdomnej. Pomysły, a następnie modele realizowane były w parach. Każde schronienie posiada zupełnie inne, oryginalne i AUTORSKIE rozwiązania!

PIERWSZY PROJEKT
Trójkątny mobilny domek, który człowiek może przemieszczać za pomocą uchwytu z przodu. Wysokość domku pozwala stanąć we wnętrzu wyprostowanej osobie dorosłej. We wnętrzu znajdują się też schowki do przetrzymywania najważniejszych przedmiotów oraz rozkładane łóżko.
Unikalnym rozwiązaniem zastosowanym w projekcie jest otwierana boczna ścianka – rozkłada się ona do postaci otworu z blatem , co umożliwia osobie bezdomnej wykonywanie dodatkowego zajęcia jakim może być np. sprzedaż własnych wyrobów.

DRUGI PROJEKT
Przemyślany jest w taki sposób, aby można go było doczepić do roweru i przemieszczać w dowolne miejsce.
Cechą, która jako pierwsza rzuca się w oczy, jest upodobnienie całej “przyczepy” do kartonu soku pomarańczowego!
Dzięki temu, osoba bezdomna może zająć sie sprzedażą soku, zza specjalnie przeznaczonego do tego otworu z rozkładanym blatem.
Schronienie posiada wysuwaną część, która rozkładana jest na noc, tworząc dodatkową przestrzeń do komfortowego snu. Wnętrze wyposażone jest też w specjalnie zaprojektowane półki i szafki do gromadzenia ubrań i potrzebnych przedmiotów!

TRZECI PROJEKT
Oryginalny kształt następnego schronienia od razu rzuca się w oczy :))
Przemyślany jest on w taki sposób, aby można go było przemieszczać, pchając za metalowy uchwyt w tylnej części.
Z przodu domek posiada wbudowany kosz, który może posłużyć do gromadzenia przydatnych przedmiotów. Dzięki temu, użytkownik może zbierać puszki lub butelki i uczynić z nich pożytek!
Dostęp do kosza umożliwiony jest też od wewnątrz poprzez specjalną klapę.
BARDZO Ciekawym rozwiązaniem jest dach “pojazdu”. W podstawowym ustawieniu przykrywa on całość części wewnętrznej. W innej kombinacji przykrywa on zewnętrzny kosz oraz otwiera tylną część pojazdu.
Schronienie wyposażone jest też w dolny schowek, z dostępem od zewnątrz.

CZWARTY PROJEKT
Ten domek zaprojektowany jest przez autorów w taki sposób, aby mogła w nim swobodnie stanąć osoba dorosła. Poszczególne elementy schronienia tworzą spójną całość – dobór kształtów mebli we wnętrzu, okna i wejście doskonale komponują się z miękką bryłą domku!
Dodatkowo autorski wzór na zewnętrznej powierzchni ścian dodaje całości artystycznego charakteru.
We wnętrzu znajdują się szafki dopasowane do kształtu schronienia oraz składane łóżko w celu maksymalnej optymalizacji przestrzeni. Domek wyposażony jest też w specjalny blat, tuż obok otwieranego, dużego okna, który umożliwi mieszkającej osobie np. sprzedaż :))

To był naprawdę ambitny temat! Wszyscy jednak zmierzyli się z nowym wyzwaniem WZOROWO. Gratulujemy wszystkim owocnej pracy i zapraszamy na kolejne wspólne warsztaty!

Prowadzące
Kółko Architektoniczne