ELEWACJE, FUNDAMENTY, DACHY!

Z naszymi początkującymi grupami zakończyliśmy pracę z budowania własnych budynków – każdy obiekt pełnił określoną funkcję. Zaczęliśmy od ustalenia wyglądu elewacji – jak należało zaprojektować wygląd budynku, aby wyłącznie przez wygląd zewnętrzny można było łatwo stwierdzić, jaką pełni on funkcję?

Często nie zwracamy na to uwagi, ale przechodząc na co dzień obok sklepów spożywczych, zoologicznych czy przedszkoli wiemy, że są one właśnie budynkami o tych funkcjach – bez wchodzenia do środka!

Nasi kółkowicze poradzili sobie z tym zadaniem wzorowo i powstało wiele pomysłowych ozdób i znaków rozpoznawczych na elewacjach.

Następnie przyszedł czas aby założyć budynkom… buty! – czyli stworzyć im ich fundamenty 😊

Fundamenty należało dobrać jednak specjalnie do danej powierzchni, na której postawiony był budynek. Tutaj pojawiło się wyzwanie – jak postawić budynek na skałach? Jak na terenie podmokłym? Jak na piasku? Każdy uczestnik naszego kółka pracował indywidualnie, dobierając odpowiednie rozwiązania do swojego rodzaju podłoża.

Ostatnim elementem była budowa dachów, którego potrzebuje każda porządna budowla, aby prawidłowo odprowadzać wodę podczas opadów. Każda osoba/zespół mógł pobawić się w niekonwencjonalne i oryginalne formy okryć budynków, dzięki czemu w etapie końcowym powstało wiele interesujących nowych rozwiązań, które dodawały pracom charakteru!

Basen, biurowce, bloki mieszkalne, cukiernie, sklepy dla zwierząt i nie tylko, domy jednorodzinne, fabryka białej czekolady, księgarnie, biblioteki, lodziarnie, przedszkola, restauracje, salon gier komputerowych, stacja badawcza – te wszystkie budynki powstały pod koniec naszych warsztatów !

Efekty są zdumiewające, sami zobaczcie 😊