Warsztat 3 – ogródki

Serdecznie zapraszamy na relację z trzecich warsztatów z cyklu „Chcieć to móc”! Podczas warsztatów wraz z młodzieżą z Domu Dziecka OWDIR poznajemy tajniki pracy architekta oraz wielu zawodów z nią związanych. Co projektowaliśmy tym razem?

W moim ogrodzie…

Tematem trzecich warsztatów było projektowanie ogrodów i architektura krajobrazu! Dzięki warsztatom mieliśmy możliwość poznać kolejny zawód związany z dziedziną architektury – dokładniej fach technika ogrodnika i architekta krajobrazu. Nasze zajęcia odbyły się w Służewskim Domu Kultury – na świeżym powietrzu, czyli w prawdziwym ogrodzie. A dzięki obecności specjalnego gościa – P. Lucyny Brzózki – dzieci mogły posłuchać wykładu o zieleni i roślinach oraz nauczyć się, jak dobrze projektować ogrody.

Każdy uczestnik warsztatów mógł posadzić swój własny mini ogródek w doniczce! W doniczkach pojawiały się przeróżne kompozycje – od tych małych, po duże i bogate w wiele rodzajów roślin oraz dodatków. Zobaczcie naszą fotorelację 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za wspólną pracę! Za pomoc w realizacji warsztatów dziękujemy także:

  1. Zespołowi Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie oraz Paniom: dyrektor Małgorzacie Król oraz Hannie Olszowskiej za wsparcie realizacji naszych zajęć!
  2. Pani Lucynie Brzózce za nieoceniony wkład w poprowadzenie tych zajęć, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu architektury krajobrazu i projektowania ogrodów. Bez Pani nasze warsztaty by się nie odbyły.
  3. Służewskiemu Domu Kultury oraz Pani dyrektor Ewie Willmann – za udostępnienie nam przestrzeni do pracy oraz organizację warsztatów.
  4. Centrum Łowicka za pomoc w przygotowaniu warsztatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *