Warsztat 2 – półki

Serdecznie zapraszamy na relację z przebiegu drugich warsztatów naszego cyklu „Chcieć to móc”! Podczas warsztatów wraz z młodzieżą z Domu Dziecka OWDIR poznajemy tajniki pracy architekta oraz wielu zawodów z nią związanych. Co projektowaliśmy tym razem?

Deska do deski, czyli…. zrób sobie półkę!

Tematem drugich warsztatów było projektowanie półek, praca z drewnem i przede wszystkim – poznanie fachu stolarza. W tym celu odwiedziliśmy prawdziwą stolarnię – a dokładniej otwartą pracownię stolarską Miasto Szkutnia, gdzie pod okiem prawdziwych fachowców mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o ich codziennej pracy, obejrzeć prawdziwe narzędzia i poradzić się przy budowie naszych półek. A wszystko to odbyło się na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie 

Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość zaprojektować swoją własną półkę i zabrać ją do domu, by ozdobiła jego pokój czy posłużyła za miejsce do trzymania zabawek  Powstawały zarówno wysokie, jak i niskie półki, całe drewniane i z gałązkami brzozy do dekoracji. Wszystkie projekty po raz kolejny bardzo nas zaskoczyły, ponieważ każdy był wyjątkowy i widać, że dzieci włożyły w nie dużo serca.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych półek, a ich opiekunom dziękujemy za wsparcie! I tradycyjnie bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w realizacji tych warsztatów. 

  1. Przede wszystkim pracowni stolarskiej Miasto Szkutnia za umożliwienie nam pracy w tak kreatywnych miejscu,  za pokazanie nam narzędzi, realiów pracy stolarza oraz za wspaniałych prowadzących: Pana Przemka, Pana Pawła i Pana Tomka. 
  2. Panu Cezaremu oraz Panu Łukaszowi za nieocenioną pomoc podczas zajęć i dzielną pracę wraz ze wszystkimi uczestnikami.
  3. Panu Konradowi z Foto Grójecka za przygotowanie zdjęć do prezentacji na warsztaty.
  4. Pani Joannie Mydło z tartaku Drwal z Lesznowoli za dostarczenie nam wspaniałych materiałów na zajęcia! Dziękujemy za wszelkie drewniane elementy, dzięki którym powstały nasze projekty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *