Warsztat 1 – lampki

Serdecznie zapraszamy na relację z inauguracji wyjątkowego projektu – cyklu warsztatów pt. „Chieć to móc”! Nasz cykl obejmuje 10 warsztatów, z których każdy poświęcony jest innej tematyce związanej z architekturą i dziedzinom jej pokrewnym. Uczestnikami cyklu są wyjątkowi goście – młodzież z Domu Dziecka OWDIR na warszawskim Kole, którzy udowodniają że chcieć naprawdę znaczy móc 

Czym zajmujemy się podczas trwania projektu?

W ramach naszego cyklu warsztatowego pragniemy zaprezentować młodzieży jak najwięcej zawodów i działalności związanych z architekturą oraz szeroko pojętym budownictwem. Uczestnicy  projektują meble, wnętrza, mieszkania, budynki, ogrody, tereny zielone oraz próbują swoich sił w urbanistyce i planowaniu przestrzennym.  Mamy nadzieję, że to pomoże stwierdzić czy bliżej im do Architektury czy do ASP, a może do pracy na placu budowy? Dzięki zaproszonym specjalistom z danej branży uczestnicy mogą zrozumieć tajniki ich codziennej pracy i choć na chwilę spróbować swoich sił w danym zawodzie. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem projektu.

Pierwsze warsztaty, czyli zrób swoją własną lampkę! 

Tematem pierwszych warsztatów było projektowanie lamp i związany z tym fach prawdziwego elektryka. Na zajęciach towarzyszył nam elektryk i konstruktor, którzy wyjaśnili nie tylko jak zbudowana jest każda lampa, ale przede wszystkim – jak obcować z prądem. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje prąd, nauczyli się co wolno a czego nie można robić w kontakcie z prądem, poznali zadania, jakim musi sprostać Pan Elektryk w swojej codziennej pracy. Po wykładzie pełnym ciekawych doświadczeń przeszliśmy do krótkiej inspiracyjnej części poświęconej modelom lampek i lamp! Każdy uczestnik miał szansę zaprojektować swoją wymarzoną lampę i rozplanować pracę. Zabraliśmy się do dzieła!

Przyznajemy, że efekty przerosły nasze oczekiwania! Każdy wykonał naprawdę świetną lampkę – solidną, porządną, a do tego jedyną w swoim rodzaju. W zależności od potrzeb dzieci powstały różnego rodzaju lampy – mniejsze biurkowe, wiszące czy duże i masywne lampy stojące do postawienia przy łóżku. Do budowy użyliśmy różnych materiałów, chcąc pokazać młodzieży, że super lampę da się zbudować zarówno z bambusowych pali, jak i kartki papieru. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Nasze warsztaty nie odbyły by się, gdyby nie pomóc kilku, kilkunastu wspaniałych osób, których nie sposób wymienić wszystkim! Z tego miejsca serdecznie chcemy podziękować przede wszystkim:

  1. Uczestnikom naszych warsztatów, czyli grupie młodzieży z Domu Dziecka OWDIR oraz ich opiekunom – za bardzo ładną pracę i ciekawe projekty!
  2. Panu Czarkowi, Panu Bogdanowi, Panu Radkowi i Panu Łukaszowi za cieżką pracę podczas zajęć i pomoc, bez której lampki by nie powstały!
  3. Pani Dorocie Gaździe z firmy Luxdom za bezinteresowne podarowanie nam materiałów do przebiegu tych zajęć! Dzięki Państwa pięknym stelażom i abażurom uczestnicy mieli na czym pracować i co projektować!
  4. Pani Agnieszce Chrzanowskiej z Fundacji Mamy dzieci, która wspiera wychowanków oraz byłych wychowanków domów dziecka. Serdecznie dziękujemy za dostarczenie nam sprzętu elektrycznego!
  5. Dziękujemy też Panu  Wojciechowi Serafińskiemu z Import-Eksport Sklep Pod Bambusami na ul. Narbutta za cudowne bambusy, które ozdobiły część projektowych lampek.

 Zapraszamy na fotorelację! Śledźcie nas uważnie, kolejna część projektu już 14 maja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *