Piknik – Polska

„A lato przyszło pieszo ….”, … ale zanim przyszło, w Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie, 16 czerwca 2019r, odbył się jubileuszowy Piknik Literacki dla Dzieci pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”, inspirowany tym razem literaturą i kulturą polską.

Kółko Architektoniczne przygotowało zatem warsztat dla dzieci pt. „Pałac nasz widzę wspaniały”,  dotyczący najbardziej chyba znanego w Polsce budynku – Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To kontrowersyjny budynek i są tacy, którzy go nie lubią i chcieli go zburzyć ale są i tacy, dla których to symbol Warszawy i wspomnienie dzieciństwa spędzonego na fajnych  zajęciach Pałacu Młodzieży.

My postanowiliśmy się zaprzyjaźnić z symbolem Warszawy i może trochę go wyremontować i udoskonalić.

Każdy z uczestników mógł zbudować swój Pałac Kultury i Nauki oraz samodzielnie zdecydować o nowych kolorach elewacji, dobudowaniu lub wyburzeniu jakichś fragmentów bryły Pałacu.

Dzięki pomocy Pana Marcina Klejmana – przyjaciela naszego Kółka Architektonicznego, który wydrukował nam na drukarce 3D superaśne bryłki wyglądające jakby były z kolorowego szkła, mogliśmy zaprojektować w naszych pałacach nowoczesne wykończenia, dodające tej historycznej budowli dużą porcję współczesnego ‘looku’ J.  Chociaż niektórzy z uczestników naszych warsztatów uznali, że Pałac Kultury i Nauki powinien mieć bardziej ludowy charakter i na elewacjach pojawiły się motywy łowickie.

Zainteresowanie było ogromne! Zbudowano 40szt. pałaców i powstałoby ich jeszcze więcej gdyby nie to, że skończyły nam się „cegły”. Następnym razem musimy zamówić więcej materiałów budowlanych ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *