Piknik – Czechy

28 maja 2017 w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie odbył się jak co roku Piknik Literacki dla dzieci. W tym roku celem wydarzenia zatytułowanego „Czeskie Novinky”, było zaprzyjaźnienie się z kulturą i tradycjami naszych południowych sąsiadów.

Kółko Architektoniczne również zostało zaproszone do udziału w tym święcie.

W muzealnych salach można było spotkać Krecika lub dobrego wojaka Szwejka, a możne nawet kręcili się gdzieś Mat i Pat – czyli po polsku „Sąsiedzi”, ale na dziedziniec, który wyznaczono jako miejsce dla naszych warsztatów, postanowiliśmy ich nie wpuszczać, bo uznaliśmy, że w budowaniu to my jesteśmy lepsi.

Tym razem postanowiliśmy odwrócić się od tradycji i spojrzeć na to co ciekawego dzieje się we współczesnej architekturze Czech. Szukaliśmy „novinek”. A dzieją się tam bardzo fajne rzeczy: np. pan Frank Gehry zaprojektował w Pradze „Tańczący budynek” lub jak kto woli „Ginger i Fred”.

Zapoznaliśmy się z nim dokładnie, dowiedzieliśmy się jaka była inspiracja dla tego projektu, jak jest zbudowany i…… postanowiliśmy go przerobić na nocną lampkę J.

Tym razem nie było niestety miejsca na twórczość własną, bo projekt zrobił Pan Gehry a przerobienie go na lampkę wymagało sporo uwagi i nie zostawiało miejsca na zbyt wiele szaleństwa. Za to efekt niesamowity!!!

Gotowe modele Tańczącego Budynku wyposażyliśmy w instalację elektryczną zasilaną małymi bateriami i oto efekt!!! Mamy nadzieję, że długo będą wam służyć jako np. lamki do zasypiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *