Dlaczego się śmiejemy?

dnia

Na tym warsztacie zastanawialiśmy się jak to się dzieje, że się śmiejemy. Badaliśmy swoje przepony i sprawdzaliśmy co się w nas rusza i napina podczas śmiechu. Okazało się, że w śmiech jest zaangażowanych do ciężkiej pracy całe mnóstwo mięśni. I że śmiejąc się bardzo się można zmęczyć i spalić duuuużo kalorii. Jest to zatem bardzo skuteczny i przyjemny sposób na utrzymanie zgrabnej sylwetki. J

Zastanawialiśmy się też dlaczego po śmiechu polepsza nam się humor. Co takiego wydziela się w naszym organizmie, że nawet jeśli przed chwilą byliśmy bardzo smutni albo sfrustrowani po pewnej dawce śmiechu czujemy się bardziej rozluźnieni, spokojniejsi i weselsi. Ciekawa sprawa!

Sprawdziliśmy też co nas śmieszy i czy wszystkich śmieszy to samo. Oraz czy to prawda, że śmiech jest zaraźliwy. I okazało się, że faktycznie jest.

Na koniec nasz gość specjalny pomógł chętnym dzieciom wcielić się w rolę aktora-standupera i rozśmieszyć widownię, którą byliśmy my wszyscy.

W roli gościa specjalnego – eksperta od śmiechu i występów scenicznych – zaproszony był Wojciech Lorenz – człowiek na co dzień pracujący jako analityk ds. bezpieczeństwa w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, ale z duszą aktora. Po nauce w Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim na specjalności teatralnej oraz w szkole teatralnej na wydziale lalkarskim we Wrocławiu, w jego sercu pozostał teatr i zamiłowanie do bawienia ludzi. Pozostała w nim również wiedza i  pokaźny warsztat technik scenicznych niezbędnych do występów scenicznych, którymi podzielił się z nami.

To było całkiem śmieszne spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *