Dlaczego mydło myje?

W roli gościa specjalnego na tych warsztatach – eksperta od robienia mydła wystąpiła Ewa Otceten, która na co dzień prowadzi w różnych warszawskich placówkach zajęcia ogólnoplastyczne dla dzieci i młodzieży.

Jest absolwentką ASP. Ma  20-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, a jej kreatywność oraz ogólna sympatia do ludzi sprawiają, że na jej warsztatach jest super.

Jednym z tematów, w których się wyspecjalizowała są warsztaty mydlarskie. Posiada wiedzę i bazę materiałową do tworzenia z dziećmi mydeł glicerynowych, zatem podzieliła się z nami swoją wiedzą i dzięki niej dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że mydło zmywa brud z naszego ciała i dlaczego warto to czasem robić. J

Pokazała nam jak można samemu zaprojektować własne myło: nadać mu indywidualny kształt i kolor i sprawić aby pachniało tak jak nam się najbardziej podoba. Wybieraliśmy foremki, barwniki, i zapach aż nas kręciło w nosach. Było podgrzewanie gliceryny na kuchence elektrycznej, było też chłodzenie mydeł w lodówce i było tez czekanie. W końcu pod kierunkiem pani Ewy powstały fantastyczne mydła. Nie tylko świetnie myjące ( co natychmiast sprawdziliśmy w łazience), śliczne w wyglądzie, pachnące ale też artystycznie zapakowane nadające się od razu do wręczenia komuś bliskiemu jako prezent.

Z zajęć wychodziliśmy jak z dobrej perfumerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *