Dlaczego bębnimy?

Na tych warsztatach pojawiło się mnóstwo bębnów. Mniejszych i większych,  a razem z nimi w roli gościa specjalnego – eksperta, pojawił się  Krzysztof Wawrzyniak – perkusista, założyciel Krainy Bębnów, animator i instruktor gry na bębnach wszelakich. Opowiedział on nam o bębnach, o ich budowie i sposobach grania ale też o tym dlaczego ludzie mają potrzebę bębnienia, co nam to daje i jak się po tym czujemy.

Dowiedzieliśmy się, że można również z bębnienia zrobić swój zawód i w dodatku nie mieć nad sobą w pracy szefa, tylko być jednocześnie pracownikiem i pracodawcą we własnej firmie oraz jakie są zalety i wady takiego rozwiązania.

Bębniliśmy indywidualnie i grupowo, chaotycznie i pod dyktando dyrygenta, głośno i cicho. Sprawdzaliśmy co z tego wychodzi i czy fajnie jest być częścią zespołu. Wyszło na to, że współpracując wszyscy razem możemy osiągnąć absolutnie nieprawdopodobnie fantastyczny efekt. Siła orkiestry i współpracy jest niesamowita!

To były głośne warsztaty ale też jednoczące wszystkich jako zespół, trochę męczące ale o dziwo w efekcie rozluźniające i dające poczucie relaksu. Tylko dłonie trochę bolały…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *