Warsztat 9 – miasto

Serdecznie zapraszamy na relację z dziewiątych warsztatów z cyklu „Chcieć to móc”! Podczas warsztatów wraz z młodzieżą z domów dziecka poznajemy tajniki pracy architekta oraz wielu zawodów z nim związanych. Co robiliśmy tym razem?

Budujemy miasto, czyli wcielamy się w rolę prawdziwego urbanisty!

Na dziewiątych warsztatach naszego cyklu mieliśmy okazję robić coś, co chyba jest najbliższe sercu każdego architekta – projektowaliśmy budynki, a właściwie to makietę całego miasta! Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z tematyką pracy prawdziwego architekta, urbanisty, planisty oraz architekta krajobrazu. Warsztaty rozpoczęliśmy od wykładu na temat historii rozwoju budowy miasta. Później rozpoczęła się burzliwa dyskusja, podczas której decydowaliśmy co powinno się znajdować w każdym mieście  Wyznaczyliśmy drużyny odpowiedzialne za różne funkcje – budowlańcy dróg i mostów, architekci krajobrazu i zieleni w naszym mieście oraz przede wszystkim – architekci budynków. 

Okazuje się, że budowa miasta to nie lada wyzwanie! Aby życie miasta mogło funkcjonować jak najlepiej, trzeba było rozplanować odpowiednie ułożenie domów i osiedli mieszkalnych, biurowców, szkół, centrów handlowych, ośrodków rozrywki i rekreacji, ale także kościołów, szpitala, cmentarza i fabryk przemysłowych. Zobaczcie, jak nam poszło. My jesteśmy niezmiernie z siebie dumni – nasza makieta prezentuje się imponująco. Mamy nadzieję, że i dla Was? 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć i współprowadzącym!Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i fotorelacji. Zobaczcie efekty naszej pracy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *