Dlaczego warto tańczyć?

Ten warsztat poprowadził Paweł Marczuk – aktor, tancerz i trener tańca BreakDance.

Pawła kojarzyć można z seriali  m.in.: „Przepis Na Życie” gdzie wcielił się w rolę Grochola- chłopaka serialowej Mani, którego pasją jest taniec BreakDance czy „Na Wspólnej” gdzie zagrał rolę Alexa, syna Borysa. Paweł zajmuję się głownie tańcem. Na swoim koncie ma już wiele osiągnieć w tym niejednokrotnie Mistrzostwo Polski. Taniec to jego główna pasja ale też praca. Na co dzień oprócz treningów Paweł prowadzi swoją szkołę tańca „Fly High BreakDance School” gdzie trenuje dzieci, młodzież, dorosłych. Dla swoich podopiecznych organizuje także obozy taneczne.

I właśnie o swojej pasji, pracy i drodze życiowej opowiedział dzieciom na spotkaniu pt. „Dlaczego warto tańczyć?”. Na krótkim pokazie multimedialnym pokazał siebie jak w wieku lat kilkunastu zaczynał przygodę z tańcem. Opowiedział co go popchnęło do w tym kierunku, jak traktowali go starsi koledzy, jak sobie wśród nich radził i co w efekcie dał mu taniec. Opowiedział nam, że dzięki tańcowi zwiedził „kawał świata”, poznał mnóstwo ciekawych ludzi, nawiązał wiele kontaktów i odnalazł swoją drogę życiową. Powiedział, że jest bardzo szczęśliwym człowiekiem dzięki temu, że robi to co kocha i to jest jego sposób na życie.

Poradził młodym uczestnikom warsztatów, aby szukali swojej pasji.

Potem rozległa się muzyka i atmosfera zajęć stała się zupełnie inna. Uczyliśmy się co to są: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Trochę próbowaliśmy ale okazało się, że co prawda wszystko jest świetną zabawą ale aby wychodziło zawodowo, trzeba będzie włożyć w to trochę pracy. J

Paweł okazał się świetnym nauczycielem i już pod koniec zajęć każdy miał już co pokazać w tzw. Batelkach na środku koła. To były całkiem meczące warsztaty i trochę potu popłynęło ale zabawa była przednia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *