WODĄ malowane

dnia

To kot? Dzik? A może latający potwór?

Nasi przyszli architekci zapoznali się z techniką malarską, jaką jest akwarela, tworząc własne stworzenia na kartce za pomocą pędzli i cienkopisów.

A co jest tak wyjątkowego w akwareli? Przy malowaniu tymi farbami wykorzystujemy duże ilości wody, która umożliwia płynne mieszanie ze sobą kolorów a co najważniejsze… jest świetną zabawą!

Bycie architektem wymaga zawsze otwartej głowy i dużej kreatywności. Przy tym ćwiczeniu każdy z nas miał okazję pobawić się kolorowymi plamami oraz zapoznaliśmy się z różnymi sposobami mieszania ze sobą barw. Tworzyliśmy tymi wodnistymi farbami ciekawe kształty, z których następnie przy pomocy cienkopisów wyłaniały się zwierzątka, planety oraz wiele innych niespodziewanych dzieł!

Grupa zmierzyła się z niebanalnym zadaniem – musiała uruchomić wyobraźnię i stworzyć z pozornie przypadkowej kolorowej plamy konkretne stworzenie. Młodzi artyści poradzili sobie jednak wzorowo z tym wyzwaniem, a efekty ich pracy zasługują na wielkie docenienie.

Miło zobaczyć co siedzi w głowie każdego z nas, i kto jak postrzega rzeczy na swój indywidualny sposób. Można się zdziwić jak jedna plama może dużo w sobie skrywać 😊

Prowadzące Kółko Architektoniczne