IDEA

SPRAWDŹ, CZY CHCESZ BYĆ ARCHITEKTEM!

Lubisz wymyślać, projektować, tworzyć? Ciągnie Cię w stronę rysunku lub grafiki? A może zawsze chciałeś/łaś poznać tajniki budownictwa i konstrukcji? Poznaj siebie i przekonaj się, co jest najbliższe Twojej duszy. Może to właśnie architektura stanie się pomysłem na całe twoje życie.

Kółko architektoniczne powstało, by pomóc odpowiedzieć na proste, lecz istotne pytanie: CZY CHCESZ ZOSTAĆ ARCHITEKTEM ?

Warsztaty architektoniczne umożliwiają uczestnikom poznanie w praktyce jak wygląda praca i świat architekta. Warsztaty mają na celu kształtowanie świadomości przestrzennej oraz pobudzanie kreatywnego i twórczego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wykorzystaniu metody warsztatowej uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności manualne, a także sprawdzić, która z dziedzin architektury jest im najbardziej pokrewna, najbliższa ich zainteresowaniom. Chcemy umożliwić młodym ludziom sprawdzenie, przetrenowania swoich umiejętności w dziedzinie architektury, co mogłoby pomóc w podjęciu przez nich ważnej decyzji o wyborze dalszej drogi życia.

Kółko Architektoniczne działa nieprzerwanie już od 2014 roku! Prowadzimy warsztaty nie tylko dla najmłodszych, ale również dla młodzieży, a ostatnio nawiązaliśmy także współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej rozwijając ciekawe projekty ze studentami.

WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY prowadzone są w Centrum Kultury Łowicka na Mokotowie. Tajniki oraz świat architektury poznają trzy grupy dzieci.  Comiesięczne, różnorodne cykle tematyczne stwarzają możliwość rozwoju twórczych umiejętności dzieci. Praca z modelami przestrzennymi, tworzonymi przez uczestników na każdych warsztatach, rozwija zdolności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię dziecka. Dzięki warsztatom uczą się twórczego i logicznego myślenia oraz wrażliwości na otaczającą przestrzeń.

Warsztaty odbywają się cyklicznie od września do czerwca:

w każdą środę:

– GRUPA POCZĄTKUJĄCA I – ŚRODA -15.30 – 17.00

 GRUPA POCZĄTKUJĄCA II – ŚRODA -17.30 – 19.00

w każdy piątek:

– GRUPA POCZĄTKUJĄCA III- PIĄTEK -14.00 – 15.30

– GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA I -PIĄTEK-15.45 – 17.15

– GRUPA ZAAWANSOWANA II -PIĄTEK-17.30 – 19.00

w Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa

Szczegółowe informacje o zapisach i opłatach można uzyskać poprzez kontakt z Sekretariatem Centrum Łowicka:

sekretariat – tel. 022 845 56 75

Sekretariat czynny od poniedzialku do piątku w godz. 9.00 – 18.00