Warsztat 2 – półki

Serdecznie zapraszamy na relację z przebiegu drugich warsztatów naszego cyklu „Chcieć to móc”! Podczas warsztatów wraz z młodzieżą z Domu Dziecka OWDIR poznajemy tajniki pracy architekta oraz wielu zawodów z nią związanych. Co projektowaliśmy tym razem?

Deska do deski, czyli…. zrób sobie półkę!

Tematem drugich warsztatów było projektowanie półek, praca z drewnem i przede wszystkim – poznanie fachu stolarza. W tym celu odwiedziliśmy prawdziwą stolarnię – a dokładniej otwartą pracownię stolarską Miasto Szkutnia, gdzie pod okiem prawdziwych fachowców mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o ich codziennej pracy, obejrzeć prawdziwe narzędzia i poradzić się przy budowie naszych półek. A wszystko to odbyło się na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie 

Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość zaprojektować swoją własną półkę i zabrać ją do domu, by ozdobiła jego pokój czy posłużyła za miejsce do trzymania zabawek  Powstawały zarówno wysokie, jak i niskie półki, całe drewniane i z gałązkami brzozy do dekoracji. Wszystkie projekty po raz kolejny bardzo nas zaskoczyły, ponieważ każdy był wyjątkowy i widać, że dzieci włożyły w nie dużo serca.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych półek, a ich opiekunom dziękujemy za wsparcie! I tradycyjnie bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w realizacji tych warsztatów. 

  1. Przede wszystkim pracowni stolarskiej Miasto Szkutnia za umożliwienie nam pracy w tak kreatywnych miejscu,  za pokazanie nam narzędzi, realiów pracy stolarza oraz za wspaniałych prowadzących: Pana Przemka, Pana Pawła i Pana Tomka. 
  2. Panu Cezaremu oraz Panu Łukaszowi za nieocenioną pomoc podczas zajęć i dzielną pracę wraz ze wszystkimi uczestnikami.
  3. Panu Konradowi z Foto Grójecka za przygotowanie zdjęć do prezentacji na warsztaty.
  4. Pani Joannie Mydło z tartaku Drwal z Lesznowoli za dostarczenie nam wspaniałych materiałów na zajęcia! Dziękujemy za wszelkie drewniane elementy, dzięki którym powstały nasze projekty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *